Porsche Automuseum

HELMUT PFEIFHOFER

Jediné súkromné Porsche múzeum sa nachádza v mestečku Gmünd, v rakúskom Korutánsku. Pre fanúšikov Porsche znamená návrat k začiatkom, nakoľko prvé vozidlá pod menom Porsche vznikali práve tu, v rokoch 1944 – 1950. Expozícia obsahuje mnohé zaujímavé exponáty od prvých Porsche 356, až po moderné exempláre výrobcu, vrátane športových špeciálov.

Porsche Experience Center Leipzig

Porsche Experience Center ponúka zábavu a poučenie pre celú rodinu, ktorá ma benzín v krvi a rada aktívne trávi voľný čas. Či je to prehliadka výrobnej haly, múzea Porsche, vyzdvihnutie objednaného vozidla alebo prenájom áut, možnosti sú rôzne. Pre milovníkov adrenalínu sú v ponuke jazdy na okruhu, či už ako vodič alebo spolujazdec, prípadne jazdy v teréne. Vrelo odporúčame každému priaznivcovi značky Porsche.

Classic Remise Berlin

Bývalé vozňové depo, v ktorom nájdete predajcov automobilov, špecialistov na opravy a reštaurovanie áut, remeselníkov všetkých profesií na opravu youngtimerov i oldtimerov. Taktiež sa tu nachádzajú zaparkované a udržiavané desiatky automobilových skvostov. Raj pre každého petrolheada!